پوکی استخوان‌ درد مشترک مردان و زنان

پوكي استخوان‌ درد مشترك مردان و زنان
گروه سلامت: همين استخوان ها،همين سخت ترين عضو بدنتان مي‌توانند خيلي خاموش و بدون علايم به‌خاطر عواملي مثل وراثت، تغذيه نامناسب، نداشتن تحرك و ورزش، مصرف دخانيات و كمبود ويتامين D پوك شوند.
پوكي استخوان كه به آن بيماري خاموش مي‌گويند با همين عوامل گفته شده مي‌تواند فرد را مبتلا و به دليل شكستگي‌هايي كه معمولا در ستون فقرات و لگن صورت مي‌گيرد زندگي فرد را مختل كند.
به اين اطلاعات آمار ابتلاي هر يك زن ايراني در ميان 4 زن و آمار وزارت بهداشت را كه نشان مي‌دهد 47 درصد زنان و 44 درصد مردان با كمبود تراكم استخوان مواج هستند، اضافه كنيد.

دكتر مجيد خليفه سلطاني، پزشك خانواده با تاييد اين آمار به جام‌جم مي‌گويد: بر اساس اعلام سازمان جهاني بهداشت بيماري پوكي استخوان در سراسر دنيا رو به افزايش است و كشور ما نيز در اين خصوص استثنا نيست.

او به رژيم غذايي و تغيير سبك زندگي در سال‌هاي اخير اشاره مي‌كند و مي‌گويد: اين بيماري در زنان خصوصا بعد از سن يائسگي، افراد مسن و افرادي كه از تحرك و تغذيه مناسب بي بهره هستند بيشتر شايع است و بدون هيچ علايم مشخصي و صرفا با شكستگي‌هايي كه به سادگي از ضربه يا زمين خوردن پيش مي‌آيد قابل تشخيص است.

تغذيه نامناسب‌

زناني كه روزانه يك ليوان نوشابه مصرف مي‌كنند، سه برابر بيشتر از ساير افراد در معرض ابتلا به پوكي استخوان قرار دارند.

دكتر مسعود نواصرزاده، متخصص غدد و گوارش، با اشاره به اين‌كه براي جذب كلسيم موجود در غذاها از طريق دستگاه گوارش نياز به برقراري نوعي تعادل ميان ميزان كلسيم و فسفر وجود دارد، مي‌گويد: وقتي اين تعادل براثر نوشيدن نوشابه گازدار حاوي اسيد فسفريك به هم مي‌خورد، جذب كلسيم از دستگاه گوارش نيز دچار اختلال مي‌شود.

بنابراين بدن از يك سو از كلسيم ذخيره شده در استخوان استفاده مي‌كند و از سوي ديگر به راحتي نمي‌تواند كلسيم جذب كند، در نتيجه دچار نوعي فقر كلسيم و كاهش تراكم استخواني و در نهايت پوكي بافت استخواني خواهد شد.

به گفته وي افرادي كه به ميزان زياد نوشابه مصرف مي‌كنند، احتمال شكستگي استخوان در آنان سه تا چهار برابر كساني است كه نوشابه مصرف نمي‌كنند.

اين متخصص غدد و گوارش ادامه مي‌دهد: به طور مثال زناني كه روزانه يك ليوان نوشابه مصرف مي‌كنند، سه برابر بيشتر در معرض ابتلا به پوكي استخوان قرار دارند.

وي ضمن هشدار نسبت به كاهش سن ابتلا به پوكي استخوان در ايران، مي‌گويد: در حال حاضر سن ابتلا به پوكي استخوان در كشورمان به 35 سال رسيده است.

نواصرزاده با اعلام اين مطلب كه مواد موجود در نوشابه‌ها باعث كاهش يا حتي مانع جذب آهن مي‌شود، افزود: فقر آهن در بدن زمينه را براي بروز كم خوني به ويژه در گروههاي سني نيازمند آهن (كودكان، زنان و دختران) آماده مي‌كند.

مردان هم در معرض پوكي استخوان‌

هرچند كه زنان بيشتر از مردان در معرض آسيب و ابتلا به پوكي استخوان هستند اما همين عامل سبب شده توجه مردان كه آنها هم از ابتلا به اين بيماري به دور نيستند،كمتر باشد.

دكتر خليفه سلطاني ادامه مي‌دهد:توجه به تغذيه نوجوانان و جوانان و مصرف دايمي شير در برنامه‌هاي غذايي در كنار حذف نوشابه و استفاده از نوشيدني‌هاي جايگزين نظير دوغ تاكيد مي‌شود.

به گفته وي مصرف غذاهاي حاوي دانه سويا پيشرفت پوكي استخوان در زنان در سن يائسگي را كاهش مي‌دهد.

دكتر مهرجو، متخصص زنان نيز معتقد است: تغييرات هورموني در سن يائسگي منجر به نازك شدن سريع استخوان‌ها مي‌شود و احتمال شكستگي و فرسايش استخوان‌ها را افزايش مي‌دهد.وي مي‌گويد: پوكي استخوان به ويژه در 7 سال اول يائسگي كه ميزان ترشح هورمون استروژن كاهش مي‌يابد سرعت بيشتري دارد و اين كاهش ترشح هورمون استروژن باعث مي‌شود در هر سال 6 درصد از تراكم استخواني كاسته شود.

مهرجو با اشاره به اين‌كه تحقيقات نشان مي‌دهد پروتئين سويا در جلوگيري از پوكي استخوان موثر است، مي‌گويد:تحقيقات نشان مي‌دهد زناني كه از دانه‌هاي سويا استفاده مي‌كنند 37 درصد كمتر با خطر ابتلا به پوكي استخوان مواجه مي‌شوند.

شير بخوريم‌

عامل اصلي بروز پوكي استخوان كمبود كلسيم در بدن و ورزش نكردن است و متاسفانه هر دو اين شاخصها در كشور ما نامناسب است.

اطفال زير 10 سال به روزانه 700 ميلي گرم كلسيم، افراد بين‌10 تا 25 سال به 1300 ميلي گرم كلسيم روزانه و زنان يائسه به روزانه 1500 ميلي گرم كلسيم نياز دارند در حالي كه حداكثر ميزان كلسيمي كه در رژيم غذايي ايرانيان وجود دارد 250 ميلي گرم است.

لبنيات به ويژه شير، سرشار از كلسيم هستند اما متاسفانه به علت مصرف كمتر از حد لبنيات در بين ايرانيان به خصوص به خاطر بي توجهي به وعده غذايي صبحانه و نيز عدم تحمل قند لاكتوز شير در برخي افراد، سرانه مصرف شير در ايران پايين است، سرانه مصرف ماست، كره و پنير نيز در ايران پايين تر از حد متوسط است به همين علت شاهد شيوع بالاي پوكي استخوان هستيم.

خليفه سلطاني با تاكيد بر مصرف شير و استفاده از نور خورشيد براي تامين ويتامين D به استفاده از جوش شيرين در نان اشاره مي‌كند و مي‌گويد:مهمترين منبع غذايي ايرانيان نان است كه به دليل وجود جوش شيرين و ممانعت از جذب كلسيم از سوي استخوان، مسولان بهداشتي كشور بايد تدبيري در اين خصوص بكار ببرند.

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۲:۰۲ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic