غذاهای مفید برای حفظ شادابی

غذاهای مفید برای حفظ شادابی

برای حفظ شادابی طبیعی پوست کافی است مواد غذایی مفید و مناسبی را انتخاب کنید.

*برای داشتن لبخندی زیبا کشمش مصرف کنید؛ از آن جا که کشمش شیره و حالت چسبناکی دارد، برخی تصور می کنند که مصرف آن برای سلامت دندان و لثه مفید نیست اما نتایج بررسی ها نشان می دهد، آنتی اکسیدان موجود در کشمش با رشد نوعی باکتری که باعث التهاب و بیماری لثه می شود، مبارزه می کند. چای سبز نیز احتمال بروز بیماری لثه را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

*برای داشتن پوستی جوان مواد غذایی تهیه شده با سویا مصرف کنید، تولید کلاژن، پروتئین و فیبری که پوست را سفت و جوان نگه می دارد و مانع ایجاد چین و چروک می شود، از سن ۲۰سالگی کاهش پیدا می کند اما مصرف مواد غذایی حاوی سویا که غنی از ایزوفلاونوئید است، در حفظ کلاژن موثر می باشد.

ماهی ساردین نیز که حاوی اسید چرب امگا۳ است، در حفظ کلاژن نقش مهمی دارد.

*برای کاهش پف زیر چشم خیار مصرف کنید. خاصیت ضدالتهابی خیار کاهش دهنده پف زیر چشم است.

*برای برطرف کردن بوی نامطبوع دهان، مصرف جعفری توصیه می شود؛ این گیاه بوی سیر را نیز از بین می برد. پلی فنولز موجود در آن ترکیب سولفور سیر را که بو ایجاد می کند، از بین می برد. ریحان، سیب و اسفناج نیز منبع غنی پلی فنولز است.

*برای خواب بهتر آب گیلاس ترش مصرف کنید؛ گیلاس حاوی هورمون خواب آوری به نام ملاتونین است بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف روزی ۲لیوان آب گیلاس ترش برای رفع بی خوابی مفید است.

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۹ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic