مصرف ویتامین سی درکاهش شدت وطول دوره سرماخوردگی موثراست

وي در ادامه به نقش ويتامين C در بهبود سرماخوردگي و آنفلوانزاي نوع A اشاره کرد و گفت: بر اساس نتايج مطالعات جديد ويتامين C مي‌تواند شدت و طول دوره سرماخوردگي را کاهش دهد اما در پيشگيري از ابتلا به بيماري چندان موثر نيست.

اين دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران خاطرنشان کرد: براي فردي که کمبود ويتامين بي، سي، روي و املاح معدني نداشته باشد استفاده از مکمل‌هاي غذايي هيچ تأثيري در درمان و پيشگيري سرماخوردگي ندارد.

دکتر جعفريان در ادامه ميزان مورد نياز روزانه ويتامين C را براي مردان 90 و براي زنان 70 ميلي گرم عنوان و تصريح کرد: احساس ناراحتي گوارشي، اسهال و ايجاد سنگهاي کليه از مهم ترين عوارض استفاده بيش از حد ويتامين C است.

اين متخصص تغذيه توصيه کرد: ورزشکاران و کارگران به دليل تحرک‌ زيادي كه نسبت به ساير افراد دارند، از مکمل‌هاي ويتامين C بيشتر استفاده کنند.

وي در ادامه مايع درماني را در درمان آنفلوانزاي نوع A بسيار مفيد دانست و افزود: گياهي به نام سرخارگل از خانواده کاسني از دم کردني‌هاي بسيار مؤثر براي درمان اين بيماري است.

دکتر جعفريان در خصوص تأثير رژيم غذايي بر پيشگيري و درمان آنفلوانزاي نوع A گفت: تاکنون در اين زمينه هيچ يافته علمي مشاهده نشده اما توصيه مي‌شود افراد از مصرف مواد غذايي تحريک کننده و حساسيت زا خودداري کنند.

وي در پايان با بيان اينکه افرادي که رژيم متعادل، استراحت خوب و ورزش مرتب دارند کمتر به سرماخوردگي مبتلا مي‌شوند، گفت: با توجه به اين که هيچ درمان قطعي براي سرماخوردگي وجود ندارد در حال حاضر علامت درماني بهترين راه براي بهبود سرماخوردگي محسوب مي‌شود

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۶:۴۳ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic