پوکی استخوان و جوش شیرین

پوکی استخوان

نان‌های حاوی جوش‌شیرین و خطر پوکی استخوان

کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: استفاده از جوش‌شیرین برای ورآمدن خمیر، با جلوگیری از از ایجاد فعل و انفعالات کلیدی تخمیر، موجب کاهش ارزش غذایی نان و مشکلاتی مانند پوکی استخوان می‌شود و امروزه پوکی استخوان در میان افراد جامعه ما بسیار شایع می باشد.

مهندس اسلام پیکر افزود: نان‌های حاوی جوش‌شیرین، علاوه بر ایجاد گازکربنیک و حالت تورم، عوارضی مانند سوء‌گوارش، کم‌خونی و اختلال در رشد و نمو مصرف‌کننده را در پی دارد.

وی بهترین نوع نان را حاوی سبوس و فیبر معرفی کرده و توصیه کرد: نان مازاد بر نیاز روزانه خریداری نشود و از دسته کردن نان داغ به دلیل تسریع در کپک‌زدگی آن جلوگیری شود.

این کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی، با بیان اینکه نگهداری نان در یخچال موجب تسریع در بیات شدن آن می‌شود، تاکید کرد: در صورت نیاز به نگهداری نان برای مدت طولانی، بهتر است از طبقات پایین فریزر و در زمان‌های کوتاه‌تر نیز از سفره‌های پارچه‌ای استفاده شود.

پیکر یادآور شد: نان‌ را پس از خرید و سرد شدن به قطعات مناسب و دلخواه برش داده، در سفره پارچه‌ای یا پلاستیکی حمل کنید و از نگهداری آن در محیط مرطوب بپرهیزید.

منبع: قدس آنلاین

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در دوشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۸:۰۸ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic