کدام داروهاي گياهي سرطان زا هستند؟

ارتباط داروهاي گياهي و سرطان

داروهاي گياهي

کدام داروهاي گياهي سرطان زا هستند؟

پزشكان به بانواني كه در خانواده خود، اقوام مبتلا به سرطان بويژه سرطان سينه دارند هشدار مي دهند تا در خصوص استفاده از گياهان دارويي نيز حتماً با پزشك متخصص مشورت كنند.

بر اساس جديدترين پژوهش ها، اغلب بانوان در سنين يائسگي دچار حالاتي مانند گرفتگي و گرما و تعريق فراوان مي شوند كه البته اين علائم به خاطر عدم توليد هورمون استروژن در بدن آن هاست، اين تغيير سطح هورمون ها بر غده هيپوتالاموس مغز تأثير گذاشته باعث بر هم خوردن تنظيم درجه حرارت بدن مي شود.

گفتني است بسیاری از بانواني كه در خانواده خود افراد مبتلا به سرطان دارند، معمولاً طبق توصيه پزشكان از مصرف داروهاي هورموني در اين دوره خودداري و در عوض از داروهاي گياهي براي تسكين حالات خود استفاده مي كنند.

بررسي ها نشان مي دهند،  چنانچه مصرف داروهاي گياهي بتواند به طوري عوارض را برطرف کند، مي تواند به همان اندازه مصرف داروهاي هورموني براي فرد توليد عوارض مختلف و حتي سرطان کند.

پزشكان به اين بانوان توصيه مي كنند که تا حد امكان از داروهاي گياهي هم استفاده نكنند و يا این  داروها را تحت نظر پزشك مصرف و در عوض سعي كنند با تنظيم رژيم غذايي، زمان خواب و استراحت و همين طور ورزش منظم به مقابله با مشكلات اين دوران بپردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در چهارشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۷:۴۶ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic