همه چیز در مورد کوچک کردن شکم

کوچک کردن شکم

شکم لاغر

همه چیز در مورد کوچک کردن شکم

اگر همیشه غصه می خورید که حتی با وجود ورزش کردن هنوز هم موفق نشده اید شکم خود را آب کنید، حتما خبر ندارید که با انجام چند راهکار به ظاهر کم اهمیت، اما بسیار موثر می توانید به هدف خود برسید. به گفته متخصصان ورزش و سلامت، چند راهکار به ظاهر ساده، اما در واقع مهم و تاثیرگذار وجود دارند که اگر آنها را به کار بگیرید از ورزش کردن و تاثیر آن در کاهش وزن، نتیجه بهتری خواهید گرفت.

از حرکات سبک آغاز کنید

ورزش را با حرکات ساده و سبک شروع کنید. برای مثال در ابتدای کار حتی ۲۰ ثانیه دوچرخه سواری کافی است و مطمئنا در آغاز نمی توانید مدت طولانی دوچرخه سواری کنید. زیاده روی در آغاز تمرینات نه تنها به شما کمکی نمی کند، بلکه حتی ممکن است زود خسته شده و قید ورزش کردن را بزنید.

قبل از ورزش خودتان را خوب گرم کنید

برخی افراد به گرم کردن بدن قبل از شروع ورزش اهمیتی نمی دهند و تصور می کنند که این کار وقت تلف کردن است، در حالی که گرم کردن عضلات در آغاز تمرینات تا حد زیادی از بروز جراحات و آسیب های احتمالی جلوگیری می کند. اندکی راه رفتن یا دویدن آرام یا خم شدن به سمت جلو به آرامی می تواند به گرم شدن عضلات کمک کرده و در نتیجه امکان ادامه ورزش را میسر سازد.

خوب تنفس کنید

رسیدن اکسیژن کافی به عضلات اصلی بدن در هنگام ورزش کردن برای استفاده از ظرفیت کامل عضلات در انجام حرکات، ضروری است. بنابراین هنگام ورزش، هرگز نفس خود را حبس نکنید و سعی کنید تنفس هایتان عمیق و کامل باشند. همچنین سعی کنید در حین انجام حرکت های سبک و راحت تر، نفس عمیق بکشید.

هنگام ورزش تمرکز داشته باشید

اگر تصور می کنید که برای بهتر انجام دادن حرکات ورزشی فقط عضلات، نقش مهم و اصلی را ایفا می کنند در اشتباه هستند، چون ذهن نیز در بهبود نتایج حاصل از ورزش کردن نقش حیاتی و مهمی دارد؛ بنابراین توصیه می شود که در حین ورزش کردن از تماشای تلویزیون یا هر کار دیگری که تمرکز شما را به هم می زند خودداری کرده و در عوض روی عضلات متمرکز شوید و حرکات، کشیدگی ها و انقباضات آنها را حس کنید تا از ورزش نتیجه بهتری بگیرید.

در همه جهات بدن خود را حرکت دهید

اگر می خواهید شکمتان هرچه سریعتر کوچک شود بهترین ترفندی که می توانید بزنید، این است که بدن خود را در جهات مختلف ورزش دهید و یک بعدی ورزش نکنید. حرکات متنوع ورزشی را در تمام جهات انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

حرکات تعادلی را فراموش نکنید

در تمرینات روزانه حرکات تعادلی را نیز بگنجانید. برای این منظور حتی کافی است روی یک پا بایستید و پای دیگر را روی ران خود قرار دهید و دست ها را بالای سر خود نگه دارید، به طوری که کف دست ها به هم چسبیده باشند. این شیوه ایستادن به افزایش تعادل بدن کمک می کند.

استراحت کافی داشته باشید

تنها زمانی می توانید از ورزش کردن نتیجه بگیرید که به اندازه کافی استراحت کرده باشید. ورزش کردن هم مانند هر کار دیگری اگر با افراط و زیاده روی همراه باشد نتیجه نخواهد داد. همچنین استراحت کافی برای عضلات مفید بوده و به تقویت آنها کمک می کند.

آهسته و پیوسته بروید

به یاد داشته باشید که با سرعت ورزش کردن تاثیری ندارد؛ بلکه انجام تمرینات با سرعت متناسب و آرام تر به سوختن حجم بیشتری از چربی ها کمک می کند.

یوگا را فراموش نکنید

یوگا نه تنها جسم را قوی می کند، بلکه در تقویت تمرکز نیز بسیار مفید است و منجر به انعطاف پذیری بیشتر و کاهش استرس می شود.

از نقش حیاتی تغذیه غافل نشوید

به گفته متخصصان تغذیه، یک رژیم غذایی مناسب و سالم باید حاوی مقادیر کافی پروتئین، شیر کم چرب و سایر فرآورده های لبنی، میوه ها و سبزیجات باشد.

چرا لاغر نمی شوید؟!

برای لاغر کردن ده ها روش وجود دارد. برخی ها ورزش و رژیم غذایی را انتخاب می کنند؛ اما برخی دیگر هر قدر هم که ورزش می کنند و رژیم می گیرند، به وزن مطلوب خود نمی رسند و خطرات چاقی بیش از پیش زندگی شان را تهدید می کند. در چنین وضعیتی پزشکان شما را با سایر راه های لاغری از جمله شیوه های مختلف جراحی آشنا می کنند.

برای جراحی چه شرایطی باید داشته باشید؟

به گزارش مجله زندگی ایده آل؛ اگر شاخص حجم بدن شما (BMI۴۰) یا بالاتر از آن است (یعنی ۵۰ کیلو اضافه وزن برای آقایان و ۳۵ کیلو اضافه وزن برای خانم ها) یک فرد چاق خوانده می شوید و می توانید جزو کاندیداهای جراحی های لاغری باشید. البته این جراحی ها برای افرادی که شاخص حجم بدنشان بین ۳۵ تا ۴۰ است و از عوارض و مشکلات ناشی از چاقی رنج می برند هم می تواند مناسب باشد.

برای این افراد، احتمال مرگ ناشی از انجام ندادن جراحی خیلی بیشتر از عوارض ناشی از انجام دادن آن است. برای ارزیابی توانایی و قابلیت واکنش شما به لاغری و کاهش وزن و تغییر در بدن، نیاز به بررسی های روان شناسی است. بیماران باید انگیزه ای قوی برای این عمل داشته باشند و از مشکلات مربوط به رژیم غذایی، ورزش و رهنمون های دارویی که بعد از عمل باید رعایت کنند، مطلع باشند.

لاغری بعد از عمل به خود شما بستگی دارد!

جراحی می تواند منجر به کاهش ۵۰ درصدی وزن شود. موفقیت کاهش وزن بعد از عمل جراحی بستگی به تعهد شما در تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. انواع مختلفی از جراحی های کاهش وزن وجود دارد. انواعی از آنها محدود کننده هستند و میزان ظرفیت معده را محدود می کنند. انواعی دیگر نیز از جذب کالری و مواد غذایی جلوگیری می کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.

جراحی های معمول کاهش وزن عبارتند از:

لیپوساکشن

حداکثر ۷ کیلوگرم

شامل خارج کردن چربی زیرپوستی به وسیله کانولای متصل به پمپ تخلیه است. کانولا میله کوچک حاوی سوراخ های فراوان است که از طریق برش های کوچک ۵ تا ۶ میلی متری وارد فضای زیرپوست می شوند. در هر بار لیپوساکشن نهایتا ۷ کیلوگرم چربی خارج می شود. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های موضعی در قسمت هایی است که با ورزش یا رژیم غذایی از بین نمی رود. یعنی معمولا برای کاهش وزن استفاده نمی شود. افرادی که به صورت عمومی چاق هستند نباید انتظارات غیرمنطقی از این جراحی داشته باشند.

گاستروپلاستی

لاغری از طریق آندوسکوپی!

یکی از روش های لاغری مدرن است که بدون عمل جراحی و از طریق آندوسکوپی انجام می شود. در این روش بالون از دهان به داخل معده هدایت شده و در منحنی پایین معده قرار می گیرد. این بالون با کاستن از حجم معده احساس سیری زودرس ایجاد می کند. در هفته اول جراحی مصرف مایعات و پوره ها در حجم کمتر تجویز می شود. همچنین در طول ۶ ماه که بالون در معده قرار دارد، باید به صورت روزانه از مکمل ویتامین ۱۲B و B کمپلکس استفاده شود تا از سوء جذب مواد مغذی جلوگیری شود. این جراحی به افراد دارای BMI بالای ۳۰ توصیه می شود.

گاستریک بای پس

معده نصف می شود!

این جراحی برای افراد بسیار چاق با BMI بالای ۳۵ توصیه می شود. در این جراحی معده به ۲ قسمت تقسیم می شود و قسمت بالای معده را به روده کوچک متصل می کنند. در نتیجه حجم معده نصف شده و قسمت پایین معده برداشته می شود. در این افراد نیز مصرف روزانه ویتامین ب ۱۲ و ب کمپلکس، آهن و کلسیم توصیه می شود. در ۱۰ روز اول جراحی باید مایعات و انواع پوره ها با حجم کم مصرف شود و از مصرف غذاهای نفاخ مانند حبوبات، کلم، گل کلم و انواع نوشابه های گازدار خودداری شود. این عمل یکی از رایج ترین جراحی های کاهش وزن است؛ چراکه نتایج طولانی مدت مثبتی داشته است و از هر دو مکانیسم سوء جذب و محدود کردن برای رسیدن به هدف کاهش وزن بهره می برد.

گاستریک باندینگ

کمربندی به دور معده!

روشی از درمان چاقی است که به وسیله لاپاراسکوپی انجام می شود. در این روش حلقه ای از جنس سیلیکون دور معده قرار داده می شود که مثل یک کمربند به دور معده سفت می شود. این حلقه توسط لوله باریکی به محفظه تزریق که در زیر پوست شکم قرار داده شده، وصل می شود. جراح در جلسات بعدی با لمس شکم و یافتن محل تزریق، مقداری مایع سرم به داخل بالن حلقه که دور معده شما قرار دارد، تزریق می کند.

این امر منجر به تنگ تر شدن حلقه و در نتیجه کوچک تر شدن حجم معده می شود . این جراحی از نوع محدود کننده است و رواج زیادی دارد، زیرا باعث کاهش وزن تدریجی و ثابتی می شود و در صورت لزوم هم می توان باند را تعدیل کرد. این روش قابل برگشت است و به افراد با BMI بالای ۳۵ توصیه می شود. گاستریک باندینگ بسیار شبیه به گاستروپلاستی است و مصرف روزانه ب ۱۲ و ب کمپلکس پس از آن توصیه می شود.

زیر نظر بهترین پزشکان

برای انجام درمان های مناسب جهت لاغری باید زیرنظر متخصصان این حیطه باشید. برای استفاده از روش های ترکیبی جهت رسیدن به تناسب اندام و رفع چاقی پیشنهاد ما به شما مجموعه نیو.یومداسپا است.

منبع: خبرنو

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در جمعه, ۱۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۲۳ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic