بزرگی پروستات به آسانی درمان می‌شود

بزرگی پروستات

بزرگی پروستات به آسانی درمان می‌شود

یک اورلوژیست با بیان این که همه مردان بالای ۴۰ سالگی دچار بزرگی خوش‌خیم پروستات هستند، گفت: بزرگی پروستات به دو صورت خوش‌خیم و بدخیم سرطان ظاهر می‌شود ولی این دو نوع به همدیگر تبدیل نمی‌شوند یعنی بزرگی خوش‌خیم پروستات که خیلی شایع است تبدیل به سرطان پروستات نمی‌شود.

دکتر محمدرضا دادفر د: پروستات غده‌ای در دستگاه تناسلی مردان و محل آن در خروجی مثانه است خروجی مثانه از وسط پروستات عبور می‌کند و مجاری ادرار از آن خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: بزرگ شدن پروستات به دلیل تغییرات هورمونی جنسی تقریبا در همه مردان پس از ۴۰ سالگی اتفاق می‌افتد.

این ارولوژیست درباره بزرگی پروستات خوش‌خیم توضیح داد: علت بزرگی پروستات خوش‌خیم، تغییرات هورمونی است که در همه مردان در سنین بالای ۴۰ سال به وجود می‌آید به جز مردانی که به دلایلی هورمون‌های جنسی خود را از دست داده‌اند. مردانی که در عمل جراحی بیضه‌های آنها برداشته شده باشد و یا از ابتدا بیضه فعال نداشته‌اند، از آن‌جا که هورمون جنسی ندارند در نتیجه دچار بزرگی خوش‌خیم پروستات نیز نمی‌شوند.

وی درباره علایم بزرگی پروستات خوش‌خیم گفت: در پی این عارضه، افراد ممکن است دچار مشکلات ادراری شوند مانند تخلیه نشدن ادرار، باریک بودن ادرار و در نهایت بند آمدن ادرار.

دادفرعنوان کرد: افرادی که دچار بزرگی خوش‌خیم پروستات هستد با ظاهر شدن و حتی ظاهر نشدن علایم آن باید به پزشک مراجعه کنند تا آزمایش خون و سونوگرافی انجام شود.

وی درباره درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات گفت: در قدم نخست دارودرمانی انجام می‌شود و در صورتی که دارودرمانی جواب نداد باید جراحی انجام شود.

این اورلوژیست بیان کرد: داروهای درمانی تاثیری بر روی درمان بزرگی خوش خیم پروستات ندارد بلکه بیشتر داروهای شیمیایی نتایج خوبی داشته‌اند و موثر واقع شده‌اند.

وی توصیه کرد: همه مردانی که بالای سن ۴۰ سالگی می‌رسند باید سالی یک بار در صورت ظاهر شدن یا نشدن علایم به پزشک مراجعه کنند تا معاینات لازم بر روی آنها صورت بگیرد.

دادفر افزود: با مراجعه به موقع افراد به پزشک، درمان بزرگی خوش‌خیم پروستات به آسانی انجام می‌گیرد

منبع: ایسنا

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در دوشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۷:۳۴ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic