اگر فعالیت فکری زیادی دارید حتما این دانه روغنی را بخورید

خواص فندق

فندق

اگر فعالیت فکری زیادی دارید حتما این دانه روغنی را بخورید

 

این میوه با داشتن روغنی خاص (اسید اولئیك)، پروتئین، كربوهیدرات، بتاسیتوسترول، ویتامین‌ها و املاح ضروری، جایگاه مخصوصی را در بین دیگر آجیل‌ ها باز نموده است.

فندق از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است . برگ، شکوفه،‌ گل و پوست آن (مخصوصا پوست ریشه آن) قابض است.

فندق خواص و ارزش تغذیه ‌ای زیادی دارد، به همین دلیل از بروز خیلی بیماری‌ ها پیشگیری می ‌كند.در هر 28 گرم فندق كه به طور متوسط معادل 20 عدد مغز آن می باشد، 176 كالری انرژی نهفته است. این مقدار فندق دارای 17 گرم چربی، 5 گرم كربوهیدرات، 4 گرم پروتئین و حدودا 2 گرم آب می باشد.

اين دانه روغني براي تقويت بدن، روده و معده، سرفه، درد سينه و كبد مفيد است. سموم را از بدن خارج كرده و براي ريزش مو و سوزش مجاري ادرار مفيد مي باشد ولي فشار خون را بالا مي برد.

اگر شما فعاليت فكري زيادي داريد بهتر است فندق بخوريد چون به دليل فسفر زياد مغز شما را تقويت مي كند. ولي به خاطر داشته باشيد افراط در خوردن اين دانه روغني باعث نفخ و گاز شكم و استفراغ مي شود. اگر سرد مزاج هستيد بهتر است فندق را با آب و عسل بخوريد و اگر گرم مزاجيد با سكنجبين ميل كنيد.

 فندق به دلیل اینکه دارای مقدار کمی مواد نشاسته‌ای است و نیز دارای مواد معدنی زیادی مانند کلسیم،‌ پتاسیم، فسفر،‌ منیزیوم، ‌سدیم و آهن است، غذای بسیار خوبی برای مبتلایان به دیابت محسوب می‌شود.

خوردن مغز فندق تازه به تنهایی یا همراه با مغز گردو و در طول چند هفته متوالی، سبب تقویت معده می گردد. همچنین استفاده از پودر مغز فندق به تنهایی یا همراه با پودر جوانه گندم و پودر مغز بادام (پوره بادام) که در یک لیوان شیر گرم همراه با کمی عسل حل شده باشد جهت تقویت معده و دستگاه گوارشی بسیار مفید است.

 منبع: جام نیوز

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در دوشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۹:۱۲ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic