گلیسیرین مرطوب کننده طبیعی پوست

گليسيرين مرطوب کننده طبیعی

گلیسیرین

گليسيرين مرطوب کننده طبیعی پوست

 

گليسيرين ماده روغني با ارزشي است كه موارد استفاده بسياري دارد و براي تهيه لوسيون كرمهاي صورت به كار مي رود. گليسيرين رطوبت را در سطح پوست نگه مي دارد.

گليسيرين از قديمي‌ترين مرطوب‌كننده‌هاي پوست است كه از ديرباز تاكنون استفاده مي‌شود. با اين كه اين ماده براي اولين بار حدود 230 سال پيش در فرآيند صابون‌‌سازي با روغن زيتون كشف شد، اما با گذشت بيش از دو قرن همچنان جايگاه خود را به عنوان يكي از مواد اصلي سازنده در تهيه انواع صابون‌ها، كرم‌ها، لوسيون‌هاي بهداشتي و آرايشي حفظ كرده است.

گلیسیرین می تواند رطوبت را به خود جذب کند تا جایی که اگر رطوبت هوا بیشتر از 70 درصد باشد، گلیسیرین مقداری از آن را به خود جذب می کند. بنابراین وقتی روی پوست قرار می گیرد می تواند رطوبت را جذب خود کند و به پوست انتقال دهد و در این روزهای سرد و خشک زمستانی، پوست شما را نجات دهد.

گلیسیرین از آن ماده هایی است که می تواند رطوبت را به پوست بازگرداند، بدون آن که آن را چرب کند. علاوه بر این، منافذ پوستی را هم مسدود نمی کند.

گلیسیرین خیلی شبیه عوامل مرطوب کننده طبیعی پوست است؛ چون رطوبت محیط را جذب پوست می کند در واقع گلیسیرین قدرت حفاظتی پوست را بالا می برد تا بتواند مواد شیمیایی مضر را دفع کند و در عوض میزان بیشتری آب در خود نگه دارد و در نتیجه پوست کمتر خشک می شود. بعضی از پزشکان عقیده دارند گلیسیرین بهترین ماده برای جلوگیری از خشک شدن پوست است.

نکته:

براي روشن‌كردن پوست هم مي‌توان از گليسيرين بهره برد. براي اين كار ابتدا زرده و سفيده يك تخم‌مرغ را از هم جدا كنيد، سفيده را با يك چنگال يا همزن آنقدر بزنيد تا كاملا سفيد شود، بعد به آن يك قاشق غذاخوري عسل اضافه كنيد.

در ادامه به مخلوط يك قاشق غذاخوري گليسيرين اضافه كنيد و دوباره خوب هم بزنيد. بعد از اين‌كه مخلوط پف كرد، ماسك را به آرامي روي صورت بماليد.

منبع: جام نیوز

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در پنج شنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic