فقط مردان بخوانند

فقط مردان بخوانند

مردان

فقط مردان بخوانند

کارشناس مسائل اجتماعی گفت: توجه، محبت و تشکر سه اصل احیای عشق در نهاد خانواده است.

ابراهیم اندرخورا اظهار کرد: برپایه فرهنگ اصیل ما، نقش زن و اهمیت حضور فعالش بر کسی پوشیده نیست و به جرات می توان گفت که بیش از 80 درصد سلامت، موفقیت و آرامش نهاد مقدس خانواده به ایفای نقش مطلوب زن بستگی دارد.

وی ادامه داد: در صورتی‌که مقام و منزلت زن صرفاً با مسئولیت‌هایی از جمله آشپزی، خانه‌داری، انجام امور اقتصادی خانواده و پاسخگویی به نیازهای اعضای خانواده تعریف شود، در همه دیدگاه‌های ریشه دار عقلانی، امری غیراخلاقی است. زن، این خلقت عظیم خداوندی دارای ویژگی‌های ممتازی است که در فطرت و ضمیر پاک او به ودیعه گذاشته شده است.

اندرخورا با بیان اینکه زن در نقش مادر نماد ایثارگری و از خودگذشتگی است، خاطرنشان کرد: زن در مقام همسر، الگوی وفاداری و عشق، در جایگاه دختر منشا مهربانی، الفت و زیبایی و به عنوان خواهر پیشتاز دلسوزی و حمایت است. زن در جایگاه خانه‌دار می‌تواند در شرایط آرامش و رضایت موجب شادمانی و رفاه شود و تربیت عاشقانه را به ارمغان بیاورد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: اگر اعضای خانواده در درک همه زیبایی غفلت کنند و مقام زن را به عنوان یک شغل درنظر گرفته و او را آشپز لقب دهند و یا وظایفی تحریف شده به این موجود حساس و ظریف تحمیل شود آنگاه تمکین، اجبار و تحمل جای آن همه زیبایی را خواهد گرفت.

اندرخورا بیان کرد: مردان که در فرهنگ ایرانی بیشترین نقش اجتماعی را ایفا می‌کند زمانی می‌تواند موجبات موفقیت واقعی خانواده را فراهم کند که زن و روحیات لطیفش را بشناسد و به توانایی‌ها و ظرافت‌هایش احترام بگذارد و به زبانی ساده از تمامی امکانات موجود خود برای زنده نگهداشتن عشق وجودی زن استفاده کند.

وی با طرح این سوال که چگونه می‌توان پیچیدگی‌های روحی و وجودی زن را شناخت و ابزار تقویت روحیه زن را فراهم کرد، افزود: پاسخ این سوال در عین ساده بودن با اهمیت است. توجه، ابراز محبت و عشق و تشکر و قدردانی سه اصل نگهداشت و احیای عشق در نهاد خانواده است.

کارشناس مسائل اجتماعی ادامه داد: مدل اجرایی کردن این سه اصل در نظام خانواده از سوی مردان با توجه به شخصیت و روحیات زن، باعث موفقیت مردان در برقراری ارتباط با زنان می‌شود. مردان اگر شادی، لذت و آرامش را می‌خواهند باید مستمر و بی‌وقفه به این سه اصل توجه کنند. حاصل این فرآیند طبیعی و ذاتی، رسیدن به اصل مهم تفاهم خواهد بود که همان هدف متعالی توانایی، تحمل و تفاوت‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مرد و اعضای خانواده به واسطه جهل و تکبر، فضای تحمل و اجبار را برای زن در نظام خانواده ایجاد کنند جدا از آسیب‌های جدی تحمیل شده به زن، خانواده را دستخوش تهدیدهای بی‌شماری خواهند کرد که طلاق عاطفی شایع‌ترین نتیجه و ثمره آن خواهد بود.

این مشاور خانواده تصریح کرد: نقش زن برای تحقق آرمان‌های خانواده هم تراز مرد است و الزاماً در برنامه ریزی و مدیریت زندگی، نقشی برابر با مرد دارد. تلفیق و ترکیب غرور آگاهانه مرد و زیبایی و طراوت عاشقانه زن فرمول رسیدن به لذت واقعی در نظام خانواده است.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم که زن در نظام خانواده شریک زندگی، همسری وفادار، مادر مهربان و رهبری خلاق است که نتیجه احترام به این همه زیبایی، خوشبختی و سعادت‌مندی خواهد بود. زن، نماد زیبایی، مهربانی و ظرافت است و مردان باید در برقراری ارتباط با او، اخلاق، مهارت و پویایی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

منبع: ایسنا

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در جمعه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۰ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic