ضرورت ۵ ساعت فعالیت بدنی روزانه برای کودکان

ضرورت فعالیت بدنی برای کودکان

فعالیت

ضرورت ۵ ساعت فعالیت بدنی روزانه برای کودکان

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: فعالیت ورزشی برای کودکان واجب است، چرا که بر عملکردشان در سنین بالاتر و هوش آنان اثر دارد، براین اساس، کودک حداقل ۴ تا ۵ ساعت در روز باید فعالیت‌های بدنی سنگین و خسته کننده در هوای آزاد انجام دهد.

فاطمه مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سلامت درباره ورزش حقیقی اظهار داشت: ورزش حقیقی ورزشی است که به نیت ورزش باشد یعنی یک سری حرکات قوی، منظم با شدت و در زمان معین انجام شود، این ورزش و فعالیت بدنی عامل تندرستی است.

به گفته وی یک سری ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی وجود دارد که به کارمندان و دانشجویان که وقت کمتری دارند و بیشتر فعالیت  های فکری دارند، توصیه می‌شود و لازم است که هر روز صبح افراد نرمش انجام دهند که مانع بروز بسیاری از مخاطرات برای افراد می‌شود چرا که افرادی که شغلشان با فکر کردن ارتباط دارد، در صورت عدم تحرک بدنی دچار مشکل خواهند شد و نرمش‌های توصیه شده با بازدم های عمیق باشد و جمعا بیشتر از نیم ساعت به طول نینجامد.

این پزشک و پژوهشگر در زمینه طب سنتی اضافه کرد: طبق گفته ناصر الحکما اگر ورزش برای همه سنین لازم باشد و برای بچه‌ها واجب است. می‌گوید بچه‌ها استیل بدنشان در حال شکل گیری است و در این سن، سوخت و ساز بدن بسیار اهمیت دارد و باید سوخت و ساز تنظیم شده باشد زیرا روی عملکردشان در سنین بالاتر اثر دارد، به خصوص روی میزان هوش آنان هم می‌تواند اثر بگذارد.

بچه‌ها حداقل ۴ تا ۵ ساعت در روز باید فعالیت‌های بدنی سنگین و خسته کننده در هوای آزاد انجام دهند

مرادی بیان داشت: بچه‌ها حداقل ۴ تا ۵ ساعت در روز باید فعالیت های بدنی سنگین و خسته کننده در هوای آزاد انجام دهند که این مسئله برای آنان واجب است. در گذشته مدارس و کودکستان‌ها استاندارد ساخته می‌شد و حیاط‌های بزرگی داشت که بچه‌ها راحت می‌توانستند به دویدن اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: معلم‌ها نگویند بچه‌ها بنشینند در کلاس و فعالیت  های فکری و درسی داشته باشند. آنقدر که معلم‌ها به فکر تدریس فکری به بچه‌ها هستند به فکر کارهای بدنی هم باشند. معلمی دلسوز است که به فکر این مسائل برای بچه‌ها هم باشد و به رشد و نمو جسمشان هم اهمیت بدهد.

منبع: تنسیم

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۵ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic