روش جدید لاغری با نور خورشید

روش جدید لاغری با نور خورشید

خورشید

روش جدید لاغری با نور خورشید

 

متخصصان دانشکده فینبرگ در آمریکا با مطالعه بر روی ۵۴ انسان بالای ۳۰ سال به مدت هفت روز به یافته های جالبی برای کاهش وزن دست یافتند.

 

در مطالعه 54 شرکت‌کننده بالای 30 سال به مدت هفت روز در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته و میزان کالری دریافت شده در هر روز را یادداشت کردند.

 

یافته‌های به‌دست آمده از این تحقیقات نشان داد صرف‌نظر از متغیرهای سن، فعالیت جسمانی و تغذیه، کسانی‌ که بیشتر در معرض تابش نور خورشید بودند، نسبت به کسانی که کمتر این کار را انجام می دادند موفق به کاهش وزن شده بودند.

 

کارشناسان دو دلیل احتمالی را برای کاهش وزن افراد در معرض نور خورشید مطرح کردند:

 

1- قرار گرفتن در معرض نور خورشید در اوایل صبح نسبت به اوقات دیگر روز، برنامه‌ روزانه بدن شما را منظم می‌کند و این بدین معناست که بدن شما در وضعیت طبیعی و سالم چرخه خواب و بیداری قرار می‌گیرد. همچنین این برنامه منظم به سوخت و ساز مناسب در بدن نیز کمک می‌کند و در نهایت موجب کاهش وزن می‌شود.

 

2- دلیل دومِ تأثیر نور خورشید در کاهش وزن، وجود نور آبی در هنگام صبح است که این نور آبی به اعتقاد کارشناسان بیشترین تأثیر را بر روند سوخت و ساز روزانه دارد.

 

برای کاهش وزن تنها به 20 تا 30 دقیقه نور صبحگاهی خورشید بین ساعت 8 صبح تا ظهر نیاز است پس در صورتی که زمان کافی دارید خود را از نعمت روشنایی صبحگاهی خورشید محروم نکنید.

 

منبع: شبکه خبر

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در سه شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۲ ق.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic