ورزش‌ کردن کودکان را لاغر نمی‌کند

ورزش‌ كردن كودكان را لاغر نمي‌كند
جام جم آنلاين: در حالي كه به نظر مي‌رسد، ورزش و تحرك بدني يك فاكتور اصلي است كه منجر به كاهش مداوم وزن مي‌شود، اما نتايج بررسي‌هاي جديد نشان داده است فعاليت جسمي تاثيري روي كودكان چاق ندارد و در عوض براي كاهش وزن بايد كودكان را به خوردن مواد غذايي سالم و داشتن تغذيه صحيح براي رسيدن به وزن مطلوب ترغيب و تشويق كرد.
در اين مطالعات، پژوهشگران 300 كودك را به مدت 5 سال تحت مطالعه و پژوهش قرارداده و دريافته‌اند كه كودكان چاق به دليل وزن زياد ورزش نمي‌كنند نه اين كه به خاطر ورزش نكردن چاق شده باشند.


به گفته پژوهشگران؛ اگرچه ورزش كردن بسيار مفيد است، اما والدين بايد روي تغذيه سالم كودكان خود متمركز شده و ميزان كالري مصرفي در رژيم غذايي آنها را كاهش دهند.

براد متكالف، پژوهشگر ارشد دانشكده پزشكي پنسيلوانيا در پلي‌مونت در اين باره گفت: توضيح ما در اين باره اين است كه كودكان چاق به دليل وزن زياد نمي‌توانند فعاليت كنند و پرتحرك باشند. براي آنها ورزش كردن و البته تنفس به هنگام ورزش و دويدن دشوار مي‌شود و به همين خاطر رغبتي به ورزش كردن ندارند. آنچه در مورد اين كودكان مهم است اين است كه مطمئن شويم در وهله اول كودكان از راه‌هاي ديگري چربي اضافه دريافت نمي‌كنند.

وي تاكيد كرد: مقرون به صرفه‌ترين راه براي حل مشكل چاقي در كودكان اين است كه تمام پولي را كه براي خريد تنقلات و مواد خوراكي چاق‌كننده به كودكان مي‌دهيد كنار گذاشته و در عوض آنها را وادار به فعاليت كنيد.

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در چهارشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۸۹ ساعت ۱:۴۲ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic