درباره اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی

درباره ما

درباره مامایی و پزشکی

اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی

بهبود بهداشت باروری

اهمیت حیاتی بهداشت باروری برای دستیابی به آرمان های بین المللی توسعه درعالی ترین سطح در اجلاس جهانی سران ۲۰۰۵ تائید شد . بهداشت باروری بخشی از جمله حقوق بشر است. با این حال شرایط نامناسب بهداشت باروری دلیل اصلی مرگ و میر زنان در سن باروری در سراسر جهان است و حداقل ۲۰۰ میلیون زن می خواهند از برنامه تنظیم خانواده برخوردار باشند یا بین زایمان های خود فاصله گذاری نمایند اما به وسائل ایمن و موثر پیشگیری دسترسی ندارند.

اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی از نگرشی جامع نسبت به مراقبت بهداشت باروری حمایت می کند که شامل موارد زیر است :

  • دسترسی همگانی به اطلاعات دقیق ، مجموعه ای از روش های ایمن و مقرون به صرفه پیشگیری از بارداری ، و مشاوره دقیق
  • تضمین این امر که مراقبت پزشکی باکیفیت در دوران بارداری و هنگام زایمان در دسترس همه زنان باردار باشد
  •  پیشگیری و مدیریت بیماریهای آمیزشی ، ازجمله اچ ای وی

برنامه ریزی در بهداشت باروری، زندگی ها را نجات می دهد و بهبود میدهد، ازگسترش اچ آی وی می کاهد ، و برابری جنسیتی را ارتقاء می دهد . این مزایا و منافع از فرد به خانواده و از خانواده به جهان گسترش می یابد .

ایمن تر ساختن بارداری و زایمان

هر دقیقه یک زن درجهان درحال توسعه ازعوارض قابل درمان بارداری یا زایمان جان می بازد. هردقیقه یک خانواده نابود می شود وزندگی کودکان بازمانده درمعرض خطرقرارمی گیرد وجوامع متضرر می گردند. در مقابل هرزنی که می میرد حدود 20 زن دیگر براثر فیستولا یا سایر ناراحتی های زایمان به شدت آسیب می بینند. برنامه اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی برای پیشگیری از مرگ ومیر مادران شامل موارد زیر است :

  • تنظیم خانواده برای کاهش بارداری های ناخواسته
  • برخورداری از مراقبت های تخصصی در همه زایمان ها
  • مراقبت پزشکی اضطراری به موقع در هنگام زایمان برای همه زنانی که دچار مشکلات ناشی از زایمان می شوند

اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی همچنین درسطوح بسیاری از حق مادران برای زایمان ایمن و بی خطر حمایت می کند.

ترویج و حمایت از برابری جنسیتی

زنان می توانند، و باید، نقشی اساسی در توسعه پایدار و ریشه کنی فقر ایفا کنند. وقتی زنان تحصیل کرده و سالم باشند خانواده ، جامعه و کشورشان سود می برند . با این حال تبعیض و خشونت متکی بر جنسیت تقریباً در همه جنبه های زندگی رایج است ؛ وفرصت ها و امکانات زنان را تضعیف وآنان را از برخورداری کامل ازحقوق بشر محروم می کند.

برابری جنسیتی یکی از هشت آرمان توسعه هزاره و از جمله حقوق بشر است . برنامه ریزی درزمینه برابری جنسیتی می تواند زندگی مردان وزنان را، با تامین مزایای مداوم برای نسل های اینده بهبودبخشد. اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی  در خط مقدم طرح مسائل مربوط به جنسیت برای توجه بیشتر ، ترویج و حمایت از اصلاحات حقوقی و سیاستگذاری و گردآوری اطلاعات حساس به جنسیت ، و حمایت از طرح هایی بوده که زنان را از نظر اقتصادی توانمند می سازند.

تامین لوازم بهداشت باروری

مردم بدون وسائل ضروری – از لوازم پیشگیری گرفته تا وسائل و ابزار آزمایشگاهی وتا تجهیزات مراقبت های فوری پزشكی در هنگام زایمان – نمی توانند حق بهداشت باروری خود را به طور كامل اعمال كنند و از آن برخوردار شوند. برای پیشگیری ازگسترش بیشتراچ آی وی، دربسیاری ازمناطق نیاز شدیدبه كاندوم مردانه وزنانه وجوددارد. ماموریت اطلاعات عمومی و تخصصی مامایی و پزشکی در این زمینه تامین اطلاعات كافی از محصولات و وسائل مناسب است.

مدیرفنی : مژگان ذوالفقاریان ، پیام ذوالفقاریان

طراحی و توسعه : مژگان ذوالفقاریان

طراح گرافیست : زهره دوستوندی

مشاوران علمی : مژگان ذوالفقاریان (کارشناس مامایی)

نوشته شده توسط مژگان ذوالفقاریان در چهارشنبه, ۱۶ تیر ۱۳۸۹ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ

دیدگاه


پارسین گرافیک طراحی و توسعه سامانه های تحت وب طراحی سایت خبری خبرگزاری پرتال سازمانی میزبانی وب
Designed and Developed by Parseen Graphic