سلامت

تزریق واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” و عوارض شدید آن در آمریکا

تزریق واکسن "جانسون اند جانسون" و عوارض آن

نکات برگزیده مطلب
  • نفر در "کلورادو" پس از تزریق این واکسن واکنش‌هایی نظیر سرگیجه، حالت تهوع و غش از خود نشان دادند.

 

تعلیق ۳ سایت تزریق واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” در پی عوارض شدید در آمریکا

 

تزریق واکسن کرونا امروزه از مباحث  اصلی جوامع بشری می باشد. نگرانی ها در مورد عوارض واکسن و اثر بخشی آن در تحقیقات علمی موضوع منتخب می باشد.

تاکنون سه سایت تزریق واکسن در کشور آمریکا پس از استفاده واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” و عوارض شدید آن در میان برخی از دریافت‌کنندگان، تعطیل شدند.

تزریق واکسن کرونای “Johnson&Johnson” در هفته‌های اخیر در کشور آمریکا باعث عوارض و مخاطرات شدیدی شده است که برخی از سایت‌های تزریق واکسن مجبور به تعلیق برنامه‌ خود شده‌اند.

پایگاه خبری “نیویورک تایمز” در این باره نوشت 62 میلیون دوز واکسن شرکت “جانسون اند جانسون” به دنبال خطایی در یک کارخانه تولید در “مریلند” که در حال حاضر 15 میلیون دوز را خراب کرده است، باید از نظر کارآمدی مورد تحقیق قرار گیرند؛کارگران این کارخانه ماه گذشته به طور تصادفی برخی از مواد واکسن را با یکدیگر مخلوط کرده‌اند.

واکسن کرونای “جانسون اند جانسون” با دو برابر مشکل روبه‌رو است؛ “جورجیا” سومین ایالتی است که سایت واکسن را پس از آنکه هشت نفر واکنش نامطلوبی نسبت به این واکسن داشتند، به طور موقت تعطیل کرد.

در اوایل این هفته ۱۸ نفر در “کارولینای شمالی” عوارض جانبی شدیدی را گزارش کردند همچنین ۱۱ نفر در “کلورادو” پس از تزریق این واکسن واکنش‌هایی نظیر سرگیجه، حالت تهوع و غش از خود نشان دادند.

علاوه بر این نهادهای نظارتی اروپا روز جمعه اعلام کردند که پس از چهار مورد لخته شدن خون، از جمله یک مورد مرگ، در میان دریافت‌کنندگان واکسن جانسون، در حال بررسی تزریق این واکسن و ارتباط با لخته شدن غیر معمول خون هستند.

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
تنسیم
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا