سلامت

استخر شنا و ابتلا به کرونا

استخر و کرونا

نکات برگزیده مطلب
  • دیلی میل اعلام کرد که، کلر موجود در آب استخر شنا می‌تواند ویروس کرونا را غیرفعال کند

وجود کلر در آب استخر کرونا را از بین می‌برد

 

استخر از جمله مکان هایی است که مورد علاقه بسیاری از مردم بوده و در دوران کرونا شنا نیز مثل خیلی از فعالیتهای ورزشی محدود شده است. از انجایی که شنا برای ورزش، درمان و تفریح مفید می باشد، دوستداران آن لحظه شماری می کنند تا دوباره فعالیت این مکانها از سر گرفته شود.

مطالعه اخیر محققان کالج سلطنتی لندن نشان داده است کلری که در آب استخرها وجود دارد، می‌تواند ویروس کووید-۱۹ را در عرض ۳۰ ثانیه از بین ببرد.

دیلی میل اعلام کرد که، کلر موجود در آب استخر شنا می‌تواند ویروس عامل کووید-۱۹ را تنها در ۳۰ ثانیه غیرفعال کند.

ویروس شناسان امپریال کالج لندن طی این مطالعه تأثیر غلظت‌های مختلف کلر در آب را بر کرونا ویروس سندرم حاد تنفسی ۲ بررسی کردند سپس محققان گفتند یافته‌های آنها نشان می‌دهد که خطر انتقال کووید-۱۹ از طریق آب استخر بسیار کم است.

آیا شنا کردن در استخر باعث انتقال کرونا می‌شود؟

وندی بارکلی، نویسنده مطالعه گفت: ما این آزمایشات را درآزمایشگاه‌های پیشرفته خود در لندن انجام دادیم. در این شرایط ایمن ما قادر به اندازه گیری توانایی ویروس در آلوده کردن سلول‌ها هستیم که اولین مرحله در انتقال آن است. ما با مخلوط کردن ویروس با آب استخر شنا دریافتیم که ویروس در آب استخر زنده نمی‌ماند.

در این مطالعه پروفسور بارکلی و همکارانش دریافتند که غلظت کلر آزاد ۱.۵ میلی گرم در لیتر و PH بین ۷ تا ۷.۲ باعث کاهش بیش از ۱۰۰۰ برابری آلودگی کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در عرض ۳۰ ثانیه می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
همشهری آنلاین
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا