سلامت

عمر طولانی و راز رسیدن به آن

عمر طولانی و راز های آن

نکات برگزیده مطلب
  • داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی بدن یکی از خواسته‌های اصلی هر انسانی است.

 

اگر می خواهید عمر طولانی داشته باشید از این کارها غافل نشوید

داشتن عمری طولانی همراه با سلامتی بدن یکی از خواسته‌های اصلی هر انسانی است. تحقیقات دانشمندان نشان داده که رژیم غذایی مناسب و غنی به همراه سبک زندگی سالم (عدم استعمال دخانیات، ورزش کردن، عدم مصرف مشروبات الکلی و …) دو عامل اصلی برای افزایش طول عمر است.

با این حال، در کنار عوامل ذکر شده دانشمندان به ابعاد جدیدی درباره سلامت بدن دست یافتند. محققان دانشگاه یِل اقدام به مطالعه و جمع آوری اطلاعات بیش از ۵ هزار آمریکایی در طول ۳ دهه کردند. طی این مدت محققان اطلاعات مربوط به طول عمر و سلامت افراد را جمع آوری و تحلیل کردند.

یافته‌های دانشمندان نشان داد سطح تحصیلات نقش مهمی در افزایش طول عمر انسان دارد.

به زبان ساده آن‌ها در این تحقیقات مشاهده کردند به طور میانگین طول عمر افراد تحصیلکرده بیشتر از افراد دیگر بوده است. تقریبا ۱۳ درصد افراد دارای مدرک دیپلم دبیرستانی در طول انجام این پژوهش فوت کردند. این در حالی است که تنها ۵ درصد از افراد فارغ التحصیل دانشگاهی در این مدت جان باختند.

دانشمندان برای این تحقیقات افراد بین ۲۰ تا ۳۰ ساله را انتخاب کردند و بدیهی بود که بیشتر این افراد در طول ۳ دهه پژوهش به دهه ۵۰ زندگی خود برسند. با این حال، برخی از این افراد طی انجام این پژوهش فوت کردند. محققان تاکید دارند این تحقیقات اهمیت آموزش دانشگاهی و فواید آن را نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، افرادی که از تحصیلات دانشگاهی برخوردارند کمتر از دیگران به بیماری زوال عقلی و آلزایمر مبتلا می‌شوند.

در حقیقت چالش‌های ذهنی دائمی در انسان مانند تحصیل کردن می‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ذهنی و آلزایمر شود.

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
بهداشت نیوز
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا