مامایی

زنان باردار در کرونا چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

زنان باردار و کرونا

نکات برگزیده مطلب
  • شواهدی مبنی بر احتمال بیشتر ابتلاء به کرونا در خانم‌های باردار نسبت به سایرین وجود ندارد

 

توصیه‌های کرونایی به زنان باردار

از انجایی که مراقبت از زنان باردار بخشی از مهم ترین وظایف کادر بهداشت و درمان هر کشوری است، اشاره به آخرین توصیه های علمی در مورد این گروه حساس جامعه لازم می باشد. بنابراین بر آن شدیم تا در خصوص گرونا مطلب کوتاهی را در سایت قرار دهیم.

سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن ارائه توصیه‌هایی به خانم‌های باردار در روزهای کرونایی، گفت: بهتر است این افراد تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طبق تحقیقات تاکنون شواهدی مبنی بر احتمال بیشتر ابتلاء به کرونا در خانم‌های باردار نسبت به سایرین وجود ندارد ولی با توجه به تغییر سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری لزوم خود مراقبتی زنان باردار در این ایام از اهمیت خاصی برخوردار است.

زنان باردار چه کنند تا به کرونا مبتلا نشوند؟

 

او ادامه داد: توصیه می‌کنیم خانم‌های باردار تا حد امکان از منزل خارج نشوند و از حضور در مکان‌های پرتردد و شلوغ به ویژه فضاهای سربسته فاقد تهویه مناسب خودداری کنند.

خرید و تهیه مایحتاج منزل را به سایر افراد خانواده واگذار کنند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل از لحظه خروج تا زمان بازگشت به خانه حتماً از ماسک استفاده کنند و از تماس دست با دهان، بینی و چشم خودداری کنند.

لاری افزود: از استفاده از وسایل نقلیه عمومی بویژه در ساعات شلوغ خودداری کنند. خانم‌های باردار از شرکت در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها خودداری کرده و دیدار با دوستان را به شکل مجازی انجام دهند.

در صورت ابتلاء به کرونا حتماً موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و در صورت مصرف دارو با تجویز پزشک، آن را به میزان کافی در دسترس داشته باشید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
برنا
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا