سلامت

کرونا و علائم در گیری ریه

کرونا و ریه ها

نکات برگزیده مطلب
  • برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از دو تا ماسک استفاده کنند،

علائم درگیری ریه در  کرونا

 

تشخیص زودهنگام در گیری ریه ها در کرونا بسیار مهم وحیاتی می باشد و می تواند در نجات فرد مبتلا نقش مهمی را بازی کند در این راستا یر آن شدیم تا مقاله مرتبط با موضوع را در ذیل اراءه کنیم:

فوق تخصص بیماری‌های عفونی درباره علائم درگیری ریوی کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر سحر دفاعی درباره علائم درگیری ریوی در بیماری کرونا اظهار داشت: تبی که بیشتر از سه روز طول بکشد، سرفه، تنگی نفس، ضعف و بی‌حالی زیاد، اختلال هوشیاری و اکسیژن خون کمتر از 95 درصد، از علائم خطری هستند که می‌تواند نشانگر درگیری ریوی باشد و در این صورت نیاز به انجام سی‌تی‌اسکن خواهد بود.

وی افزود:سی‌تی‌اسکن باید در زمان لازم و با تشخیص پزشک انجام شود. انجام سی‌تی‌اسکن قبل از شروع علائم به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نتیجه بررسی‌های آزمایشگاهی نشان داده که سویه غالب کرونا در ایران، “دلتا” است؛ خاطرنشان کرد: از زمانی که یک فرد به کرونای دلتا مبتلا می‌شود تا دو هفته باید پیگیری شود زیرا در این بازه زمانی ممکن است فرد دچار علائم درگیری ریوی شود.

از روز سوم تا روز چهاردهم ابتلا، بازه زمانی مهمی است و اگر این روزها به خوبی طی شود، خطر جدی فرد را تهدید نمی‌کند.

وی با تأکید بر لزوم پرهیز از تجمعات به خصوص در فضاهای بسته در ایام کرونا تصریح کرد: ترشحات تنفسی ناشی از سرفه و عطسه به صورت معلق در هوا می‌مانند و می‌توانند در فضای بسته بمانند و اگر فردی وارد آن فضای بسته آلوده شود؛ ممکن است به کرونا مبتلا شود.

این متخصص بیماری‌های داخلی با بیان این‌ که افراد برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از دو تا ماسک استفاده کنند، گفت: استفاده از دو ماسک ساده توصیه نمی‌شود بلکه ماسک زیرین باید ماسک ساده(سه لایه) باشد و ماسکی که روی آن قرار می‌گیرد بهتر است ماسک پارچه‌ای باشد که ماسک دیگر را فیکس کند.

 
به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
تنسیم
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا