پوست

صورت لاغر و راهی طبیعی برای چاق کردن آن

صورت لاغر و درمان آن

نکات برگزیده مطلب
  • نوع گیاه بنفشه‌ای که روغن از آن‌ها تهیه شده می‌تواند تفاوتی چشم‌ گیر بر اثر بخشی آن ایجاد کند

 

صورت خانمهایی که برای لاغری اقدام به رژیم گرفتن می کنند ، قطعابه همراه کل بدن لاغر می شود و در خیلی موارد این مسئله مورد پسند خانمها نمی باشد.

با کاهش وزن قطعا مقداری کاهش حجم را درصورت خواهیم داشت، بهترین راه مقابله با این لاغری صورت استفاده از روغن‌های جاذب است.

درباره راه های چاق کردن صورت و جلوگیری از لاغر شدن، اظهار کرد: به طور معمول لاغر شدن صورت در هنگام کاهش وزن، تا حدودی اجتناب ناپذیر است و در مجموع با کاهش وزن قطعا مقداری کاهش حجم را درصورت خواهیم داشت اما روش‌هایی مختلف برای کنترل این موضوع وجود دارد که کمپرس آب گرم یکی از آن هاست؛ بهتر است از ان کار را با استفاده از یک کیسه آب گرم و در بازه ‌های کوتاه مدت تکرار کنید.

وی با اشاره به عوارض مصرف نابجای برخی از گیاهان دارویی ادامه داد: در مجموع برای حفظ حالت صورت و تپل کردن آن باید به دنبال راهی برای آبرسانی یا حفظ آب موجود در سطح پوست باشیم؛ اغلب روش‌هایی که برای چاق کردن این ناحیه از بدن به شما پیشنهاد داده می‌شود هم بر همین اصل استوار است اما با توجه به استفاده طولانی مدت از این مواد باید به عوارض ناشی از آن هم توجه کرد.

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: بهترین راه مقابله با این لاغری صورت استفاده از روغن‌های جاذب آب به خصوص روغن گیاه بنفشه است؛ اگر فردی روزانه در هر هفت ساعت یا هر ۱۲ ساعت صورت خود را با استفاده از این روغن‌ها مالش دهد از ادامه فرایند لاغری جلوگیری کرده و برای افراد لاغر، منجر به پر شدن صورت خواهد شد.

مینایی در انتها یادآوری کرد: گیاه بنفشه انواعی مختلف دارد پس نوع بنفشه‌ای که روغن از آن‌ها تهیه شده می‌تواند تفاوتی چشم‌ گیر بر اثر بخشی آن ایجاد کند؛ همچنین استفاده از این روغن علاوه بر اثر بخشی مطلوب عوارض خاصی هم  به دنبال ندارد پس می‌توانید برای مدت‌های طولانی از آن استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
صد آنلاین
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا