سلامت

اُمیکرون چقدر خطرناک است

اُمیکرون، سوش جدید کرونا

نکات برگزیده مطلب
  • سویه اُمیکرون ویروس کرونا خطرناکتر از سویه دلتا بوده

اُمیکرون خطرناک تر از دلتا است

مدتی است که دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا شده است. همه کشورها تلاش می کنند تا مردم کشور خود را تا آنجا که می شود در برابر این ویروس ایمن کنند. جدیدا خبری از ظهور سوش جدید کرونا بنام اُمیکرون منتشر شده است.
همه مشتاق دانستن اطلاع بیشتری در مورد این سوش دارند بنابراین بر آن شدیم که در مورد آن اطلاعات موجود را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه اعلام کرد که اطلاعات کافی وجود ندارد که سویه اُمیکرون ویروس کرونا خطرناکتر از سویه دلتا بوده و واکسن‌های موجود همچنان موثر هستند.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای گفت: «هنوز مشخص نیست که آیا میزان انتقال پذیری سویه اُمیکرون در مقایسه با دیگر سویه‌ها از جمله دلتا، بیشتر باشد.

تعداد افرادی که تست کرونای آنها در مناطقی در آفریقای جنوبی که به این سویه مبتلا شده‌اند در حال افزایش است اما مطالعات اپیدمیولوژیک در حال انجام بوده تا درک شود آیا این افزایش ابتلا به دلیل اُمیکرون بوده یا عوامل دیگری در این زمینه موثر بوده‌اند»

سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد که هنوز مشخص نیست که سویه اُمیکرون ویروس کرونا باعث تشدید ابتلا یا مرگ می‌شود.

این نهادی بین‌المللی اضافه کرد: «هنوز مشخص نیست که آیا ابتلا به کرونا با سویه اُمیکرون باعث بیماری شدیدتر در مقایسه با سایر انواع دیگر از جمله سویه دلتا می‌شود یا خیر. اطلاعات اولیه نشان دهنده افزایش نرخ بستری در آفریقای جنوبی بوده که این ممکن است به دلیل افزایش تعداد  افرادی باشد که مبتلا شده‌اند».

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا