سلامت

مرگ و میر کرونا و اثر واکسن

مرگ و میر کرونایی

نکات برگزیده مطلب
  • بعد از همه گیری امیکرون متاسفانه شاهد افزایش مجدد تعداد فوتی ها در سطح کشور هستیم

 

 اکثر مرگ و میر کرونا در واکسن نزده‌ها رخ داده

مرگ و میر کرونایی بعد از همه گیری امیکرون متاسفانه شاهد افزایش مجدد تعداد فوتی ها در سطح کشور هستیم. در این شراط  بررسی شرایط افرادی که از این بیماری فوت می کنند، موضوع بسیار حائز اهمیتی است.زیرا از این طریق می توان گروه پر خطر را شناسایی کرد و اقدامات لازم را برای بهبود اوضاع به عمل آورد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۰ درصد مرگ و میر بیماران کرونایی در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند، مشاهده شده است و این افراد بیش از ۱۰ برابر واکسینه‌شده‌ها، احتمال مرگ و میر دارند.

بهرام عین‌اللهی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  بوشهر یکی از استان‌های محروم است که امکانات در آن نسبت به جمعیت بسیار کمتر بوده و نیازمند اقدامات جدی در حوزه بهداشت و درمان است‌.

وی اضافه کرد: بیمارستان شهدای خلیج فارس تنها بیمارستان آموزشی بوشهر است که در تکاپوی جمعیت نیازها را برطرف نمی‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در بازدید از بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر و با موافقت وزیر دفاع، این امکان وجود دارد که این بیمارستان نیز آموزشی شود و حتی بیمارستان نیروی هوایی قول همکاری داده است که افزایش فضای درمانی را با پروژه‌هایی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مطالعه و ارائه می‌کند، با جدیت پیگیری خواهد کرد.

عین‌اللهی در خصوص آمار میزان تاثیرگذاری واکسن کرونا خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت مردمی، کمیته علمی بسیار قوی با روسای دانشگاه‌ها و در رشته‌های مختلف شکل گرفت که وظیفه رصد مرگ و میر و اثربخشی واکسن‌ها را مدنظر قرار داده است.

این مقام مسئول افزود: ۹۰ درصد مرگ و میر بیماران کرونایی در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند، مشاهده شده است و این افراد بیش از ۱۰ برابر واکسینه‌شده‌ها، احتمال مرگ و میر دارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص جایگزین واکسن‌های لهستان تصریح کرد:

هر واکسنی که وارد کشور شود باید مورد بررسی قرار گرفته و مبدا آن به تائید برسد و واکسن‌هایی که اهدایی از لهستان بودند، مبدا آن‌ها مورد تایید سازمان غذا و دارو نبود، طی تماس با کشور مربوطه واکسن‌ها عودت داده شد و به همان تعداد جایگزین واکسن صورت گرفت.

به این مطلب امتیاز دهید

از طريق
مژگان ذوالفقاریان
منبع
ایسنا
نمایش بیشتر

مژگان ذوالفقاریان

مژگان ذوالفقاریان : فارغ التحصیل کارشناسی مامایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران (1374) ، اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تدریس زبان انگلیسی درحوزه پزشکی (1396)، عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی پارساپژوهش آرین از سال 1380 ، 14 سال سابقه مدیریت سایت اطلاع رسانی در زمینه مامایی و زنان، 20 سال سابقه ترجمه مقالات و مطالعه در زمینه سلامت .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا